FAQ — Najczęściej zadawane pytania

Poznaj nasze zasady

FAQ — NAJCZĘŚCIEJZADAWANEPYTANIA


Czy mogę płynąć w piance?
TAK. Pianki są dozwolone ale nieobowiązkowe.

Czy we wszystkich pakietach startowych jest czepek?
TAK– Każdy zawodnik i zawodniczka otrzymają czepek Triathlon Soplicowo w pakiecie (sztafety 1szt) i obowiązkowo należy płynąc w tym czepku.

Czy na etapie kolarskim wystarczą naklejki z numerem pod siodłem i dwie na kasku (lewa/przód)?
TAK.

Po co ta dodatkowa naklejka?
Do depozytu, na prawą stronę kasku lub na pamiątkę.

Czy jest depozyt?

TAK. W Biurze Zawodów.

Czy na bieganiu musi być przypięty numer startowy?
TAK, z przodu, na pasku lub na agrafkach. Na rowerze numer startowy jest nieobowiązkowy.

Czy muszę posiadać licencję Polskiego Związku Triathlonu?
NIE musisz posiadać licencji.

Ile będzie punktów odżywczych?

2 punkty odżywcze na każdej pętli biegowej

NIE będzie punktu odżywczego na etapie rowerowym. Zachęcamy zawodników do wzięcia na rower co najmniej jednego bidonu.

Czy mogę startować na rowerze górskim lub miejskim?
Oczywiście! Jeżeli masz ochotę możesz wystartować na rowerze górskim, szosowym, triathlonowy czy nawet na składaku.

Czy podczas zawodów mogę odtwarzać muzykę na urządzeniu przenośnym?
Zdecydowanie NIE. Słuchanie muzyki ogranicza zdolność usłyszenia innych uczestników jak i ważnych komunikatów przekazywanych przez organizatora. Korzystanie z takich urządzeń jest zabronione i grozi dyskwalifikacją.

Czy muszę mieć kask podczas jazdy na rowerze?
Zdecydowanie TAK! Bezpieczeństwo zawodników jest dla nas najważniejsze dlatego kask podczas jazdy na rowerze jest obowiązkowy!

Co to jest strefa zmian?
Jest to obszar ogrodzony, gdzie znajdują się stojaki na rowery wraz z koszykami na sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników zawodów. Miejsce każdego zawodnika oznaczone jest jego numerem startowym. Do strefy zmian wstęp mają wyłącznie zawodnicy startujący w zawodach.

Gdzie mam zostawić rower podczas wyścigu pływackiego i biegowego?
W strefie zmian! Jak już znajdziesz swój stojak na rower oznakowany właściwym numerem startowym, ustaw rower tak, żeby nie przeszkadzał innym uczestnikom zawodów. Pamiętaj, że po pływaniu roweru możesz dotknąć dopiero wówczas kiedy masz zapięty na głowie kask, ponownie możesz odpiąć kask dopiero wtedy kiedy Twój rower spoczywa na stojaku. Po zakończeniu zawodów nie zapomnij wrócić po swój rower do strefy zmian.

Jak funkcjonuje strefa zmian?
Przy swoim stanowisku ułóż buty do jazdy na rowerze (jeśli takowych używasz), kask na rower, okulary, rękawiczki i wszystko inne czego będziesz potrzebować podczas zawodów. Przejdź się po strefie zmian, znajdź wejście i wyjście. Upewnij się u sędziów i organizatorów jaki kierunek poruszania obowiązuje w strefie zmian, to pozwoli Ci zaoszczędzić cenne sekundy w strefie podczas zawodów.

Pamiętaj, że podczas zawodów nie wolno po strefie poruszać się na rowerze. Na wyjściu ze strefy zmian znajduje się linia oznaczająca koniec strefy zmian, dopiero po przekroczeniu tej linii (umownie przez zawodników zwanej belką) możesz wsiąść na rower i rozpocząć jazdę. Po ukończeniu etapu kolarskiego pamiętaj, aby przed belką zejść z roweru i drogę do swojego stanowiska pokonać już biegiem. Odstaw rower na swoim miejscu ale tak, aby nie utrudniać poruszania się w strefie innym zawodnikom.

Kiedy mogę zabrać swoje rzeczy ze strefy zmian?
Po zakończeniu zawodów organizator ogłosi kiedy otwarta będzie strefa zmian. Znajdziesz to również w programie każdych zawodów.

Jak jest mierzony czas?
Pomiar czasu będzie prowadzony przez profesjonalną firmę. Każdy z zawodników na czas trwania zawodów zostanie wyposażony w chip, który należy zwrócić po zakończeniu triathlonu.

Gdzie mam przyczepić chip?
Chip należy przyczepić do  nogi na wysokości kostki.