JUNIOR SOPLICOWO- crossduathlon

JUNIOR SOPLICOWO- crossduathlon

Wspaniała sportowa przygoda na rozpoczęcie wakacji !

Triathlon Soplicowo to idealna impreza multisportowa dla całych rodzin. Rodzice mogą zmierzyć się z triathlonem na dystansach 1/8 i 1/4 Ironman zarówno w startach indywidualnych jak i w sztafetach ale to właśnie crossduathlonem dla dzieci i młodzieży zainaugurujemy całe zmagania.
Junior Soplicowo odbędzie się w sobotę 23.06.2018 w godzinach 9.30-11.00
Zaczynamy startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Junior 1) i 3-4 Lata (Junior 2) W tych dwóch kategoriach najważniejsza jest zabawa i dla zachowania zasad fair play w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieci są Zwycięzcami. Od kategorii Junior 3 nagradzamy pierwszą trójkę chłopców i dziewczynek.
Dwie wspomniane kategorie Junior 1 i 2, a także Junior 3 kat (5-6 lat)będą zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem.
Każde następne kategorie będą już startowały w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg dlatego też młodzi zawodnicy pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku )
Ze względu na nawierzchnie gruntową etapu rowerowego w kategoriach Junior 4,5,6,7 zalecane jest posiadanie roweru o grubszych oponach np. mtb, treking
Na każdego zawodnika i zawodniczkę na mecie będzie czekać największa nagroda –MEDAL
Drodzy najmłodsi sportowcy zapraszamy serdecznie na Junior Soplicowo- crossduathlon
Życzymy powodzenia