Opis imprezy

Zapraszamy was do urokliwego Cichowa do Skansenu Soplicowo Filmowe na wyjątkowy bieg :

BIEG FILMOWE SOPLICOWO 11.06.2021


O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 23 lata temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku. Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was start i metę.

 

  • Bieg i marsz nordic walking  5km
  • Żurek staropolski na mecie
  • Zachęcamy zawodników do przebrania się w stroje z epoki „Pana Tadeusza”
  • Będzie wesoło i sportowo
  • Po biegu wieczorny pokaz filmu  i spotkanie z  wyjątkowym gościem. W tym roku będzie to film  „NAJLEPSZY” -historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w Double Ironman . To historia fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły.

I to właśnie Jerzy Górski będzie naszym i waszym gościem !!!!

 

Zapraszamy do Cichowa- Cicho o nas nie będzie! Zapisz się , wystartuj i niech.....                                                               Cicho o tobie nie będzie !

BIEG FILMOWE SOPLICOWO 11.06.2021