OPIS IMPREZY

Bogata kultura, piękne widoki

SPOTKAJMY SIĘ W CICHOWIE!


Zapraszamy Was na wyjątkową imprezę triathlonową, łącząca sport i kulturę. Zapraszamy na  trzeci już TRIATHLON SOPLICOWO – 13 czerwca 2021 r. który odbędzie się w Cichowie gm. Krzywiń , 40 km od Leszna, 60 km od Poznania. Będziecie mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 i 1/8 IM, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Nie zapomnimy również o najmłodszych sportowcach.

O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 22 lat temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku.

Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was metę.

Zapraszamy do Cichowa nie tylko w niedzielę, ale na cały weekend. Tegoroczne hasło to: Bliżej natury, sportu i kultury. W spokojnym i cichym Cichowie blisko natury będziecie na pewno. A jeszcze bliżej sportu może być każdy i to już w piątek 11 czerwca. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy was na Bieg Filmowe Soplicowo.
➡Będzie wesoło i sportowo:
➡Bieg i marsz nordic walking 5km
➡start i meta w Skansenie Soplicowo Filmowe
➡trasa w 80 % pokrywa się z trasa biegową Triathlonu Soplicowo, więc będzie przełajowo
➡Żurek staropolski na mecie
➡Zachęcamy zawodników do przebrania się w stroje z epoki „Pana Tadeusza”
➡A że nazwa Soplicowo Filmowe zobowiązuje to po biegu plenerowy pokaz🎥 filmu i spotkanie z wyjątkowym gościem
Więcej szczegółów znajdziecie na http://triathlonsoplicowo.pl/ w zakładce BIEG 5km. Dzisiaj uruchomiliśmy formularz zapisów: http://triathlonsoplicowo.pl/zapisy/
Do zobaczenia w Cichowie 🙂 Cicho o nas nie będzie- więc zapisz się na bieg i niech Cicho o tobie nie będzie