OPIS IMPREZY

Bogata kultura, piękne widoki

SPOTKAJMY SIĘ W CICHOWIE!


Zapraszamy Was na wyjątkową imprezę triathlonową, łącząca sport i kulturę. Zapraszamy na  czwarty już TRIATHLON SOPLICOWO – 18 czerwca 2022 r. który odbędzie się w Cichowie gm. Krzywiń , 40 km od Leszna, 60 km od Poznania. Będziecie mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 i 1/8 IM, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Nie zapomnimy również o najmłodszych sportowcach dla któych tradycyjnie zorganizujemy Junior Crossduathlon Soplicowo, a już w piątek 17 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania i marszu Nordic Walking na Bieg Filmowe Soplicowo na 5km

O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 24 lata temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku.

Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was metę.

📖Najbardziej „kulturalny” triathlon w Polsce
📖Meta i strefa finiszera w Skansenie Soplicowo Filmowe
📖Obowiązkowy Polonez na plaży
📖Starty indywidualne i sztafety na dystansie 1/8IM i 1/4IM
📖Bigos Staropolski na mecie
📖Urokliwa trasa kolarska i biegowa
📖Zawody crossduathlonowe dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy do Cichowa nie tylko w sobotę, ale na cały weekend. W spokojnym i cichym Cichowie blisko natury będziecie na pewno. A jeszcze bliżej sportu może być każdy i to już w piątek 17 czerwca. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy was na Bieg Filmowe Soplicowo.
➡Będzie wesoło i sportowo:
➡Bieg i marsz nordic walking 5km
➡start i meta w Skansenie Soplicowo Filmowe
➡trasa w 100 % pokrywa się z trasa biegową Triathlonu Soplicowo, więc idealna rozgrzewka także dla osób startujących w Triathlonie
➡Żurek staropolski na mecie
➡Zachęcamy zawodników do przebrania się w stroje z epoki „Pana Tadeusza”
➡A że nazwa Soplicowo Filmowe zobowiązuje to po biegu plenerowy pokaz🎥 filmu lub kabaret
Do zobaczenia w Cichowie 🙂 Cicho o nas nie będzie- więc zapisz się na bieg i niech Cicho o tobie nie będzie